ג'ודו - שי טננברג


בימינו הג'ודו הוא ספורט אולימפי מוביל בישראל. הוא תורם לפיתוח ושיפור קאורדינציה, מוטוריקה, יציבה נכונה, סובלנות, העלאת הביטחון העצמי ויכולת התמודדות במצבי לחץ. הג'ודו הוכח כעוזר בטיפול בהפרעות קשה וריכוז.

אחד החוגים הפופולאריים והמומלצים ביותר לילדים ובפרט לאלו הלוקים בהפרעות קשב וריכוז הוא חוג ג'ודו. משמעותה של המילה "ג'ודו" היא "הדרך הגמישה" או "הדרך העדינה", לאו דווקא בשל היותו ספורט מעודן כי אם בשל פילוסופית החיים המסתתרת מאחוריו. 

הג'ודו הינו אמנות לחימה עתיקה אשר הייתה נהוגה בימי הביניים בקרב הסמוראים היפנים. צורת ההסתכלות של הלוחמים היפנים על החיים ודרך התמודדותם מול המציאות הייתה של התגמשות מעודנת, וכך גם היום תרגול הג'ודו מעניק לתלמידיו כלים ומיומנויות להתחמקות מיטבית מפני מאבקים וקונפליקטים, תוך חיפוש הפתרונות האופטימאליים להתמודדות עם מצבים בלתי נעימים, אם במצבי קרב ולחימה ואם בכלל.

 תרומתו של חוג ג'ודו לעיצוב והבניית אישיותו של הילד.

עקרונות הג'ודו הינם עקרונות חשובים במיוחד לחיים, והפנמת בגילאים הצעירים תורמת משמעותית לבנייה ועיצוב האישיות של הילד, החל מיצירת מטרות מוגדרות וגמישות בפתרון קונפליקטים וכלה בשליטה עצמית, ביטחון עצמי, איפוק ומשמעת. בהיבט הפיזי חוג ג'ודו מהווה אומנות לחימה לילדים אשר תורמת לשיפור הכושר הגופני, וכן לשיפור מהירות התגובה, הגמישות, שיווי המשקל, הזריזות והקואורדינציה.


יום

קבוצה

שעה

עלות לפעם בשבוע

עלות לפעמיים בשבוע

מיקום

ראשון ו/או רביעי

גן

16:45-17:30

160 ₪

199 ₪

סטודיו נווה מנחם

א' – ב'

17:30-18:15

ג' – ה'

18:15-19:00